התקנת דשא סינטטי

עד לפני מספר שנים, היה מקובל בגינות פרטיות או לשתול דשא, או לחפות את אדמת הגינה (במסלעה, ריצוף, חצץ, וכולי).

שתילה של דשא, כל בעל גינה יודע, היא מחוייבות גדולה – דשא אוהב הרבה מים, דורש כיסוח פעם בשבועיים שלושה, דישון, והמון אהבה ותשומת לב. לא לכולנו מתאים להכניס הביתה עוד "בן משפחה" שדורש כל כך הרבה תשומת לב והשקעה. אם כן, מי שמחפש פתרון שיאפשר להפוך את הגינה לגן עדן קטן משלו אבל מבלי להשתעבד אליה, בחר בדרך כלל בריצוף הגינה.

ריצוף וחיפוי הגינה (או חלקים ממנה) הוא פתרון נפלא ליצירה של אזורים בגינה שהם פונקציונאליים, נעימים לעין, ואינם דורשים השקעת זמן גדולה – ובכל זאת, יש מי שהיה קשה לו לוותר על הצבע הירוק הירוק הזה בעיניים....

היום, יש פתרון ביניים – דשא סינטטי. הוא מכיל את כל היתרונות של דשא רגיל, אבל אף לא אחד מהחסרונות שלו.

אפשר להתרוצץ עליו ברגליים יחפות, הוא נעים וקריר, ומזמין לשחק ואפילו לנוח עליו. אפשר לגרף אותו ואפילו לנקות אותו משאריות של יציאות בעלי חיים, אם יש כאלה בבית.

מצד שני, הוא כמובן לא דורש כיסוח, השקיה או תחזוקה.

דשא סינטטי הוא עמיד מאוד, ואם הוא מותקן כהלכה הוא יכול להיראות נפלא במשך שנים ארוכות.

ניתן להשתמש בו כמעט בכל איזור ובכל גינה, וכמובן, שניתן לשלב איזורים של דשא סינטטי עם איזורי צמחיה או אזורים בגינה שיחופו בכל דרך אחרת (כמו מסלעות, נתיבי גישה, וכדומה).

דשא סינטטי אינו דורש תחזוקה כלל, אך התקנתו דורשת בעל מקצוע. זאת, על מנת להכין את השטח טרם הנחת מרבד הדשא (ניקוי השטח, ריסוס אם צריך, וכולי), הכנת התשתית למרבד הדשא הסינטטי (בה למשל נוודא שיהיה ניקוז טוב בגינה לאחר הנחת הדשא), התאמת מרבד הדשא לגודל ולצורת הגינה והדבקת הדשא, ובסיום התהליך, קיבוע הדשא החדש לאדמה באופן יציב ועמיד לאורך שנים.

 

הצוות המיומן של אגפנטוס ישמח להמליץ לכם על דשא סינטטי איכותי, לייעץ בהתקנה אם בכוונתכם להתקינו בעצמכם או להתקין את הדשא החדש שלכם אצלכם בגינה במקצוענות.